Sakarya Günlük Kiralık Ev Fiyatları

Sakarya merkez günlük kiralık ev
adapazarındaki günlük kiralık daireler Çark caddesi

Sakarya’da günlük kiralık ev fiyatlarını ve konumlarını öğrenmek ve buna hemen ulaşmak istiyorsunuz. Resimlerde gördüğünüz daireyi seçip, bu günlük evde konaklamak, konforlu ve fiyatı uygun bir ev kiralamak istiyorsunuz. Günlük kiralık ev seçerken hayalkırıklığına uğramamak için size vereceğimiz ipuçları ile bu kiralamayı basitleştirip, netleştirmek için size sunduğumuz bu geniş açıklama ile konaklamanızı kolaylaştırıyoruz.

Günlük kiralık ev kiralamada uygun fiyatları bulmayı etkileyen bir kaç etmen var bunlara hakim olduğunuzda bütçenizi nasıl etkileyeceğini daha net anlamlandırabilirsiniz. Bunları kategorileştirip bunların fiyatlar üstündeki etkisini beraber birer birer değerlendireceğiniz.

Sakarya’da günlük ev kiralamak sizin her zaman tercih ettiğiniz bir konaklama alternatifi değil ise, bu kadar detaya inmeyi istemiyorsanız, var olan fiyatları normal karşılayıp konaklamanın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bu ipuçlarının bazıları zaruri ama bazıları da isteğinize göre şeçilebilir olması günlük ev kiralamalarınızda birçok baş ağrısından sizi kurtaracaktır. Şimdi bu patikada nasıl yol alacağımıza bakalım.

Sakarya günük kiralık ev nedir?

Günlük kiralık evler konaklama için tasarlanmış ve amacı bir otelden farklı olarak ev atmosferi yaşatan mekanlardır. Genellikle mutfaklı ve geniş yaşam alanlarının olduğu bu mekanlar birbirinden farklı bir çok konumda bulunabilir. Şehir merkezlerinde tatil köylerine hatta şehirden uzak ırak konumlarda bulunabilir. Genellikle iki kişiden daha fazla kişinin rahat konaklayıp bir arada yaşayabilecekleri özel yaşam alanlarıdır. Bu da fiyatlarda farklılık getiren bazen günlük eve göre ekonomik veya lüks günlük kiralık evlerde bütçeli konaklama alternatifleridir.

Günümüz halk dilinde apart evler, günübirlik evler, günlük pansiyon, bed and breakfast(BnB), tatil evi gibi terimler ile bir çok farklı terimle adlanır. Sakarya’da günlük kiralık ev için günlük kiralık apart ve günlük ev olarak çağrılan konaklama türüdür. Otellerden farklı olarak daha sakin ve lobi havasını taşımaması bu evlerin tercih sebeplerinden bazılarıdır. Oda kahvaltı hizmetlerinin pek tercih edilmediği veya olmadığı bu mekanlar genellikle misafirlerin kendi özel diyetlerine göre hazırlayabileceği yiyecekler için de tercih edilir. Bu nedenle mutfaklı günlük kiralık evler revaçtadır. Bu gün otellerin de bu beklenti için tasarladıkları bir çok mekan vardır. Hilton Home2 Suits örneklerden biridir.

Günlük evleri nasıl kiralarım?

Sakarya’da günlük ev kiralamaka için en hızlı rezervasyon yöntemi telefon ile görüşme sağlamaktır. Hızlı bilgi almayı ve rezervasyon yapmayı severiz ve bunun net bir şekilde tamamlanmasını hepimiz tercih ederiz. Bunun yanında diğer günlük ev kiralama modelleri vardır, bunların avantaj ve dezavantajlarını beraber değerlendirelim;

Online Rezervasyon Günlük Ev

Online rezervasyon ile büyük platformlarda ve bu gün neredeyse tüm platformlarda yer almaya başlayan günlük ev kiralamanın avantajı size paranızın gönderildiği yerden bir sorun çıkarsa geri ödeme garantisi verir. Bu rezervasyon yaptığınız günlük evin istediğiniz gibi olmaması, istediğiniz konumda olmaması, aradığınız günlük kiralık ev özelliklerini taşımaması veya böyle bir evin aslında hiç var olmamasına karşı geri ödeme garantisi sağlar. Bunu farklı bir ülkeye gittiğinizde rezervasyonunuzu garantilemek ve kolaylaştırmanızda işe yarayabilir ve bu nedenle bu platformları seçebilirsiniz. Günlük kiralık evlerinizi bu platformlarda son dakika rezervasyonları için ev sahiplerinin bu işe adanmış olmaları lazım. Bu ifade etmemizin bir nedeni yaptığınız rezervasyona hemen cevap almanız demektir. Peki kaç tane ev sahibi bunu yapabiliyor sizce?

Ödemenizi geri alabilirsiniz ama kaybedilen zaman, fırsat, yakılan yakıt, ve gün sonunda daha pahalıya kalabileceğiniz son dakika rezervasyonlar için herhangi bir ödeme alamazsınız.

Günlük Kiralık Sakarya

Online günlük kiralık ev rezervasyonlarının bir dezavantajı da bekledikleri günlük kiralık evlerle karşılaşamamaları. Bilinen sorunlardan bir tanesi ‘Ev görüntülerdeki gibi değil’, Aradığın konumda evin bulunmaması. Böyle bir durumda evin geri ödemesini alabilirsiniz ancak harcadığınız zaman ve konuma varmak için yaktığınız yakıtın geri ödemesini alamazsınız bunun yanı sıra yeni bir yer bulmanız gerek ve belki son dakika olduğu için daha fazla ödeme durumunda kalabilirsiniz.

Online Form&Chat Sosyal Medya Üzerinde Günlük Ev Kiralamak

Günlük ev kiralarken belki cevap almakta en çok zaman kaybedebileceğiniz rezervasyon yöntemidir. Ev sahiplerinin çoğu zaman bu formlara veya mesajlara cevap vermesi genelde zaman kaybı olarak nitledirilir. Müsait olmadığınız bir ortamda belki bu çok ideal bir rezervasyon iletişim yöntemi olarak görülebilinir ancak ev sahipleri direk iletişime geçince sorularınıza hemen yanıt verebilir ve tam olarak nasıl bir günlük kiralık ev aradığınıza yardımcı olabilir.

Formların, sosyal medayanın haddi hesabı yokken bir çok platforma aynı anda cevap verebilmek için bu konuya özel müşteri temsilcilerinin bulundurulması ve mümkünse 7/24 çalışmaları anlamına gelir. Henüz kurumsallaşmamış ve dar bütçe ile bu pek rastlanan bir hizmet türü değildir günlük kiralamalarda. Ev sahipleri günlük kiralık ev tutmak isteyen konukları duymak isteyebilir ve hızlı çözümler sunarlar bunun yanında evi tam olarak hangi amaçla kiralamak istediklerini tespit edip, sahip oldukları evin misafirlerin isteklerine uygun olup olmadıklarını netleştirebilirler.

Telefon İrtibat

Sakarya’da en kolay günlük kiralık ev tutmanın yolu telefonla iletişime geçmenizdir. Telefonla irtibata geçince arzuladığınız evi bir kaç kelimeyle dile getirmeniz hemen cevap alıp size uygun evi kiralamanızda kolaylık sağlar. Telefonla günlük ev sahibine ulaştığınızda ilk belirtmeniz gereken şeyler şunlardır;

 1. Hangi şehir ve semtte günlük ev kiralamak istiyorsunuz,
 2. Ne kadar süre konaklamak istiyorsunuz güniçi(saatlik), gecelik veya bir kaç gün
 3. Kaç kişi konaklamak istediğinizi belirtin,
 4. Son olarak günlük kiralık ev fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Günlük ev fiyatları neden bu kadar değişken?

Misafirlerin akıllarının karışmasına neden olan fiyat değişkenliğine biraz açıklık getirmek için bu konuyu açmakta fayda gördük. Günlük ev kiralarken ev sahiplerinin sabit fiyatları olmakla beraber bu fiyatların değişken olduğu yerler de var. Sezonluk fiyat değişkenliklerine ek olarak yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlerde fiyat farklılıkları çok kafa karıştırıcı olabilir. Bunun yanında hafta sonları ve hafta içi fiyat değişiklikleri de var. Peki fiyatlar bu kadar dinamik halde iken sorabilirsiniz;

Nasıl uygun fiyata günlük ev kiralayabilirim?

Misafirler

Sakarya’da günlük kiralık ev kiralamada öncelikle özel günlerde fiyatların faklı olacağını siz de tahmin edebilirsiniz. Bu süreçte kısa süreli kiralamalar(saatlik/güniçi/günübirlik) fiyatlar pek değişiklik göstermemekle beraber yoğun günlerde saat süresinin artmasıyla fiyatlar yükselir.

Sakarya Günlük Ev FiyatlarıGüniçiGece
Sakarya Günlük Kiralık Ev100-150150-250
Serdivan Günlük Kiralık Ev80-100150-200
Adapazarı Günlük Kiralık Ev100-150150-250
Mavi Durak Günlük Kiralık Ev80-100150-200
Günlük Kiralık Sakarya Fiyat Listesi

Özel günlerde günlük ev fiyatları neredeyse iki katını veya %150 artış gösterir. Bunu talepler bu fiyatlara çıkarır. Burada net rakkamları paylaşmak için hazırladığımız diagrama bakabilirsiniz bu fiyatlar yıllarla beraber değiştirilecektir. En uygun günlük kiralık ev fiyatı almak için detayları inceleyebilirsiniz.

En uygun fiyata günlük kiralık evi nasıl kiralanır?

Cebinize ve konaklama sürenize göre en uygun fiyatı almak için aslında elinizde şimdiye kadar işinize yarayacak bir çok araca hakimsiniz. Incelediğimiz kısımdan tahmin etmişsinizdir Sakarya’da günlük kiralık ev kiralamada ev sahibi ile iletişim bu kiralamanın temelini oluşturuyor. Ev sahibine konaklama süresini, kaç kişi konaklamayı planladığınızı ve nasıl bir günlük kiralık ev istediğinizi belirttiğinizde siz uygun fiyatlara büyük ölçüde yaklaşmışsınızdır demektir. Burada ticaret sünnettir deyip daha uygun fiyatlar için ev sahibi ile pazarlığa tutuşabilirsiniz.

Günlük kiralık ev fiyatlarında pazarlık yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç etmen var. Öncelikle evlerin çok sayıda kişi kabul etmediklerini duyduğunuzda ısrar etmekle pek bir sonuca varamayabilirsiniz. Bununla ilgili pazarlık için sizin pazar gücünüze bırakıyoruz. Günlük kiralık evlerin çok sayıda misafir kabul etmemelerinin nedenlerini sıralarssak, gürültü bunun en büyük nedeni. Konalayan diğer misafirlerin konforunu bozmamak için bu ‘olmasa da olur’ deditir. Kişi sayısı arttıkça insanlar malesef gürültü kontrolünde problem yaşıyor. Eğer içecek de buna dahil ise durum kapıdan dışarıya çıkarılmaya kadar gider. Bu nedenle Sakarya’da günlük kiralık ev kiralarken bunları göz önünde bulundurmalı. Her günlük kiralık evin bir parti evi olmadığını ev sahibi ile görüşüp teyit etmenizde fayda görüyoruz. Bunu Sakarya’da günlük kiralık villar için düşünebilirsiniz.

Sakarya’da günlük ev kiralarken şu etmenler fiyatlarda büyük rol oynar;

 • Konaklamak istediğiniz süre, Kısa Süreli(Saatlik/Günübirlik/Güniçi), Gecelik (Tek Gece veya birdan fazla gün), Haftalık/Aylık
 • Günlük evde kalacak misafir sayısı
 • Günlük kiralık ev türü 1+0, 1+1, 2+1
 • Günlük Kiralık Evin Konumu Adapazarı, Serdivan, Sapanca, Karasu, Erenler

Günlük ev kiralamanızda ev sahibi ile bu detayları görüştükten sonra konaklama sürenizde yapabileceğiniz düzenlemeleri göz önünde bulundurur ve ev sahibi ile ortak bir süre için anlaştığınızda en uygun fiyatları alabilirsiniz.

Sakarya’da günlük kiralık ev konumları nerede?

Sakarya şehrinin en popüler konaklama noktaları başlıca;

 • Sapanca Günlük kiralıkevler ve villalar
 • Adapazarı (Şehir merkezi) günlük kiralık evler
 • Serdivan günlük kiralık evler
 • Karasu günlük kiralık evler
 • Erenler günlük kiralık evler
 • Arifiye günlük kiralık evler
 • Korucuk günlük kiralık evler

Sapanca günlük kiralık evler bu gün en popüler tatil merkezlerinden biri. Büyükşehir kalabalığında kaçıp doğa içerisinde bir tatil yapıp, çocukların bahçede eğlenebileceği veya bir bungalovda doğayı içine çekebileceğiniz mekanlar bu gün en çok talep edilen konaklama türleri. Bunun yanında Sapanca’da yapılabilecek aktiviteler gün geçtikçe artıyor buna ATV’ler, at turları, doğa yürüyüşleri, göl gezileri vs. Sapanca’da villa kiralayıp arkadaşlar ve dostlarınızla doyasıya bir zaman geçirebilirsiniz. Bunlar için villalar ve daha büyük konaklama alternatifleri bulabilirsiniz. Sapanca gölü kenarında biribirinden farklı göl evleri ve bungalov evler aradığınız tatil evinin adresi olabilir.

Adapazarı merkezde birbirinden farklı günlük kiralık evler şehir merkezinde konaklamak isteyenler için idea. Şehrin en popüler noktası Çark caddesinde. günlük kiralık evlerin bu çevrede çok bulunması sahip olabileceğiniz alternatifleri arttırıp size daha uygun fiyat ve farklı evler bulmanızda kolaylık sağlar.

Serdivan günlük kiralık evler yine ilçenin en poüler noktası olan Mavi Durak çevresinde ve Sakarya Üniversitesi kampüsüne yakın noktalarda bulunuyor. Serdivan genç ve dinamik, şehrin kalbi haline gelmesiyle beraber bir çok aktivitenin can aldığı noktalardır. Serdivanda yamaç parşütü ve konserlerin düzenlendiği ve bir çok kafenin bulunduğu tepelerin buna atmosfer kazandırdığı kendine özgü bir Sakaryanın özel bir ilçesidir.

Karusu Sakaryanın günlük kiralık evlerinin sezonluk olarak kiralabildiği karadenizin yaz aylarında en çok tercih edildiği noktalardan biri. Eğlence merkezlerinin en sık bulunduğu konumlardan biri.

Erenler günlük kiralık evleri son zamanlarda talep göremeye başlayan ve şehir merkezine yakınlığıyla popüler semtlerden biridir.

Arifiye günlük kiralık evler Sakarya otogarına yakınlığı ve Sapanca ilçesine yakınlığyla bilinir ve bunun yaında Sapanca gölü çok yakındır.

Korucuk günlük kiralık evler Sakarya üniversitesinin bazı enstitütülerinin taşınmasıyla beraber bir çok devlet dairesinin bulunduğu ve gün geçtikçe daha popülerleşe konumlardan biridir.

Güvenilir bir günlük kiralık ev nasıl bulunur?

Sakarya’da günlük kiralık ev kiralamada güvenilir ev bulmak daha önce kiralamışlar için zor olabilir. Günlük kiralık ev kiralamış olanlar belki bunu zor yoldan öğrenip bir kaç yeri, bir kaç şehirde deneyerek öğrenmiş olabilir. Bu kiralama işleyişini kolaylaştırmak istiyoruz ve aradığınız günlük evi emin bir şekilde kiralayıp doğru konaklama alternatifleri sunuyoruz.

Günlük kiralık ev sahibiniz kiralamada en büyük rolü oynarken siz bunu kontrol edip doğru evi nasıl kiralayacağınızı siz kontrol edersiniz.

Günlük Kiralık Sakarya

Bir tane günlük kiralık eve evet demek için onlarca günlük kiralık eve hayır demeniz gerekecek.
Bunu bir kaç küçük ve daha önce açıklamaya çalıştığımız bir kaç aracı iyi kullanmanızda fayda görüyoruz.

Resimler, konumlar ve fiyatlar için günlük kiralık ev sahibi ile iletişim içerisinde olup size geri dönüş yapan ve doğru bilgiler vermesi haricinde daha önce kiralamış ve bu günlük kiralık evlerden aldıkları sonuçlar sizin için işe yarar bir kaç etmen olur. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Sahibinden, Airbnb, google lokasyonlar size en doğru ve yeterli bilgiyi veremez.

Bu durumda iş sizin omuzlarınızda ve alabileceğiniz bilgileri siz teyit ettirebilirsiniz. Bunu nasıl yaparsınız? Şu an işleme soktuğumuz ve misafirlere en doğru ve gerçek zamanlı bilgiyi verebilecek alternatifin canlı video olduğunu düşünüyoruz. Böylece Sakaraya’da günlük kiralık evin gerçek ve aradığınız ev olduğunu teyit edebilirsiniz.

Reklamlarla ve ev sahiplerinin aradığınız günlük kiralık evin varlığıyla ilgili abartmalar yapabilirler ama siz bunu şansa bırakamazsınız. Bu nedenle eğer evi görme şansını bulduğunuzda bunu deneyebilir veya daha önce bu evde konaklamış biri ile bunu değerlendirebilirsiniz.

Peki eğer günlük kiralık evin bilgisine ulaşmakta zorluk çekiyorsanız başka ne yapbilirsiniz? Evlerin resimlerinin devamlılığına ev sahibinin kiraladığı evlerin ilanlarına bakabilirsiniz eğer bir devamlılık söz konusu ve adres, telefon aynı ise bu size bir ışık olabilir. Ancak bunun yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Belki ev sahibinden konaklamak istediğiniz evin resimlerini alıp bunu diğer ilanlarla karşılaştırabilirsiniz.

Sakarya’da günlük ev kiralama şartları nelerdir?

Günlük kiralık evi her nerede kiralarsanız kiralayın ev sahiplerinin belirli bir kaç beklentisi vardır. Bu sizin, onca emek verip kiraladığınız ve belki kiralamaya devam etmek istediğiniz evin müsaitliği, devamlılığı için size avantajlar sağlar. Rahat edebileceğiniz günlük kiralık evler seçerken bekelentilerinize cevap almak için sorularınız, her günlük kiralık ev sahibi için farklı olabilir. Her günlük kiralık ev sahibi kiraladığı evi için farklı beklentileri olabilir. Eğer her ik itarafa da anlaşırsa voila! işte o zaman doğru günlük kiralık evi bulmuşsunuzdur. Misafirlerin aklıllarına takılan bir kaç soru şunlar olur genelde;

Günlük Kiralık Evlerde Evlilik Cüzdanı Şart Mı?

Sakarya’da günlük ev kiralarken evlilik cüzdanı hakkında sorularını ara ara görüyoruz bunlara cevap olarak bazıları kanunlardan bazıları da günlük ev sahibinden dolayı kaynaklanan sınırlamalar vardır. Bunlara açıklık getirmek için biz sadece kendi standarlarımızdan bahsedeceğiz. İlk sorudan başlayalım.
Evlilik cüzdanı günlük kiralık evlerde sorulmaz bunu soranlar genelde belirli konaklama standartlarına sahip günlük kiralık ev sahipleridir. Evlilik cüzdanını soran sınırlı sayıda otel ve konaklama hizmeti sunan mekanlar vardır.

Nişanlım, Kız Arkadaşım, Bayan Arkadaşım İle Kalabilir Miyim?

Nişanlınızla, kız arkadaşınızla, bayan arkadaşlarınızla konaklama bir önceki kategori ile aynı sınıftadır. Bunun bir baş ağrısı olduğunu biliyoruz. Rezervasyon yaptığınız konuma ulaştıktan sonra sizden böyle bir beklentisi olan olan kuruluşlar olabilir ve bu sadece kurumsal bir beklentidir. Kanun olarak böyle bir sınırlama söz konusu değildir. Belki otel veya ev sahibi sizi ağırlamak istemeyebilir. Bunu değiştirmek için ‘ye kürküm ye’ diyoruz.

Benim Yaşım Tutuyor Ama Kız Arkadaşım Tutumuyor Hala Günlük Ev Kiralayabilir Miyim?

Kanun olarak yaşı tutumayan insanların herhangi bir konaklama hizmeti veren kurumda kalması uygun değildir. Bunu önce kendiniz ardından böyle bir hizmeti sunan kurumlar için tekrar değerlendirin. Onca iş kurma zorluğuna karşı böyle bir konaklama teklif etmenize gerek yoktur, kanunen yasaktır. Ancak aileler eşliğinde ve aile sorumluluğunda bu kabul edilebilinir. Bu, konaklama hizmeti sunan kurumların sorumluluk alabileceği bir durum söz konusu değildir.

4 Kişiyiz Günlük Ev Kiralayabilir Miyim?

4 kişinin konaklayabileceği günlük kiralık ev ancak ev sahibinin sunduğu imkanlarla mümkün. Günlük kiralık evin bulunduğu konum ve şartlar dahilinde bu konaklama hizmeti sunulur. Bunu günlük kiralık ev sahibi ile görüşmenizde fayda görüyoruz.

Günlük ev kiralama hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Sakarya’da günlük kiralık ev kiralamak için bu yazdıklarımız genel anlamda belli ölçüde bilgi verebilir. Bunun yanında günlük kiralık ev sahibi ile yapacağınız telefon görüşmesi alabileceğiniz güncel ve konaklamanıza özel ayrıntılar için ana bilgi kaynağı olur.

Günlük ev kiralarken misafirlerin ev sahiplerine soru sorarken ‘bilgi alabilir miyim’ diye sorması aslında ev sahibinin konaklayacak misafir hakkında bilgi alması gereken bir durum. Çünkü günlük kiralık ev kiralamada misafire göre uyugun zaman ve mekanlar ayırtılır.

Günlük kiralık evler Sakaryanın birçok konumunda ve her evin kendine özgü fiyatı vardır. Bilgi alamak için hangi günlük kiralık evi, ne zaman kiralamak istediğinizi ve bu evde kaç kişi konaklayacağınızı netleştirmenizde kolaylık oluşturursunuz.

Günlük ev kiralarken kimlik bilgisi isteniyor/gerekiyor mu?

Günlük kiralık ev Sakarya’da evlilik cüzdanı sormayız. Evlilik cüzdanı isteyen otel ve konalama türleri sadece kendi özel konaklama standartlarını ortaya koyar. Böyle bir zorunluluk yoktur ancak belli bazı konaklama türleri ve kurumları nasıl bir müşteri kitlesi istediklerini işaret etmek, pazarlamak için böyle bir gereksinime girerler.

Günlük Kiralık evlerin neredeyse %99’u günlük ev kiralarken evlilik cüzdanı istemiyor ancak kimlik bilgisini vermek kanunen zorunludur. Eğer bu bilgileri vermekte endişe duyuyorsanız dışarıda konaklamak size göre olmayabilir. Günlük kiralık evler bir kaç yıl önce getirilen kanuna göre konaklayan misafirlerin bilgileri merkeze gönderilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu gün bu bilgileri göndermeyen günlük ev kiralayan cezaya tabi tutulur.

Bu nedenle eğer ev sahibi kimlik bilgilerinizi istemesi gayet normal. Kimlik bilgilerinizin sisteme girilmesinin zorunlu olduğunu öğrenince misafirlerin bu noktada daha anlayışlı olduğunu görebiliyoruz. Bunun yanında size kiralanın evin güvenliği için de böyle bir bilgi vermekten kaçınan konuklar belki konaklama için doğru kişiler olmayabilir.

Evlerinizde çiftlere evlilik şartı var mı?

Günlük kiralık ev Sakarya’da evli olma şartı yoktur. Evlilik cüzdanı şartı olmadığı gibi nişanlı, evli gibi durumlar günlük ev kiralama için herhangi bir kanuni zorunluluk gerektirmez.

Yorum Gönderin